اخبار تئاتر

 • گزارش تصویری از نمایش پلکان

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • آخرین اجرای نمایش "زمان لرزه" شب گذشته (22 تیرماه) ویژه هنرمندان اجرا شد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • نمایشنامه "دختران باغ‌های قالی" نوشته هنگامه مفید در پنجمین جشنواره ادبی پروین اعتصامی به عنوان اثر برگزیده شناخته شد.

  به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی ، جشنواره ادبی پروین اعتصامی با هدف تجلیل از نویسندگان و شاعران زن فارسی‌زبان روز 21 اسفندماه در پژوهشکده فرهنگ و هنر برگزار شد.

 • اجرای هنرمندان نمایش "جاری مثل جویبار"

  اجرای هنرمندان نمایش "جاری مثل جویبار "نویسنده و کارگردان "منصور خلج" روز دوشنبه مورخ 21/اسفند/1391ساعت18  در تالار هنر برگزار خواهدشد.

 • مشکل پارک اتومبیل تماشاگران تماشاخانه سنگلج برطرف شد

  مشکل پارک اتومبیل تماشاگران تماشاخانه سنگلج در خیابان بهشت با مساعدت سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری منطقه 12 و پلیس راهور این منطقه برطرف شد و امکان پارک اتومبیل های مخاطبان تماشاخانه سنگلج در خیابان بهشت فراهم شد.

پرینت

تازه‌ترین شماره مجله نمایش با نگاه ویژه " تئاتر و دانشگاه" منتشر شد.

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در .

تازه‌ترین شماره مجله نمایش با نگاه ویژه " تئاتر و دانشگاه" منتشر شد.

مخاطبان و علاقمندان می‌توانند در اين شماره علاوه بر مقالاتي با عنوان‌های " دانشگاه، نظريه و تئاتر؛ سازي كه همچنان نا کوک می‌نوازد! " نوشته مجيد كيانيان ، "سينا پلاستيژنا" از نصرالله قادري ، "موانع آموزش تئاتر در دانشگاه هاي ايران"  از غلامحسين دولت آبادي ، "زوال خرد و انديشه در تئاتر و دانشگاه" از عباس شادروان و گفتگوهایی با دكتر حميد شاه ‌آبادي ، استاد خسرو حكيم رابط و امير حسين آقايي را به همراه میزگردي با حضور پرفسور احمد كاميابي‌مسك،سيد يونس آبسالان و رضا مهدي زاده و گزارشي از مصائب و مسائل دانشجويي از نيما جهان‌بين بخوانند.

در بخش نقد تئاتر نيز نمایش‌های " دريازدگي" به کارگردانی عباس جمالي به قلم "مهدي نصيري" ، نمایش "قلعه انسانات" به کارگردانی علي شمس به قلم " سولماز غلامي" ، نمایش "پيرمرد و ببر" به کارگردانی رضا بهرامي  و به قلم " سعيد محبي" ، نمايش "عامدانه،عاشقانه،قاتلانه" به كارگرداني ساناز بيان  به قلم "رفيق نصرتي" و نمایش "مضحكه شبيه قتل" به کارگردانی حسين كياني و به قلم "مهدي ياور منش" مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.

در بخش دیگر مجله مقالاتی از "مهدي نصيري" با عنوان  "نقد متصل به اجرا" و "اريك بنتلي" با عنوان " بيش از يك نمايشنامه"  با ترجمه "حسن شمس" چاپ شده است. در بخش دیگر مجله نقد و بررسي نمایشنامه "پابرهنه در آتن" اثر "مكسول اندرسن" به قلم "حسن پارسایی" و نقد دراماتیکی  نمایشنامه "مجيد،هي و فرچه ها" اثر " حسين فدايي حسين" و به قلم "بهرام جلالی پور" آورده شده است.

مجله نمایش در اين شماره  به سراغ ايرلند رفته است و درباره‌ی تئاتر اين كشور پرونده اي را گشوده است ؛ در اين بخش مقالاتی با عنوان " يادداشتي درباره پيدايش تئاتر ابي،كانون ملي نمايش ايرلند " به قلم مژگان لطفيان ، "جايي در قله اين طبقه بندي (مصاحبه با تام مورفي)"  به قلم  مريم منظمي اسلامي ، " سياست درام ايرلندي" به قلم" نيكلاس گرين" و  "نگاهي نو به تئاتر با گويش ايرلندي" از سارا كيتينگ برای مخاطبان و علاقمندان به چاپ رسیده است.

در بخش نكوداشت اين شماره از مجله به سراغ " اصغر همت" رفته‌ایم و با ايشان به گفتگو نشسته‌ایم .از همين رو علاقمندان و دوستداران تئاتر می‌توانند در اين بخش اين گفتگو را به همراه دو يادداشت به قلم آراز بارسقيان و غلامحسین دولت آبادي بخوانند.

پروازهاي بي بازگشت از ديگر بخش‌های اين شماره از مجله می‌باشد كه در آن مروري بر زندگي هنري بانو هما روستا به همراه گفتگویی كه پیش‌تر با ایشان انجام شده بود منتشر شده است.

شماره 194 مجله نمایش، ویژه آبان ماه 94، به مدیرمسئولی مهدی شفیعی و سردبیری نصرالله قادری در 132 صفحه و به بهای پنج هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.