اخبار تئاتر

 • گزارش تصویری از نمایش پلکان

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • آخرین اجرای نمایش "زمان لرزه" شب گذشته (22 تیرماه) ویژه هنرمندان اجرا شد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • نمایشنامه "دختران باغ‌های قالی" نوشته هنگامه مفید در پنجمین جشنواره ادبی پروین اعتصامی به عنوان اثر برگزیده شناخته شد.

  به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی ، جشنواره ادبی پروین اعتصامی با هدف تجلیل از نویسندگان و شاعران زن فارسی‌زبان روز 21 اسفندماه در پژوهشکده فرهنگ و هنر برگزار شد.

 • اجرای هنرمندان نمایش "جاری مثل جویبار"

  اجرای هنرمندان نمایش "جاری مثل جویبار "نویسنده و کارگردان "منصور خلج" روز دوشنبه مورخ 21/اسفند/1391ساعت18  در تالار هنر برگزار خواهدشد.

 • مشکل پارک اتومبیل تماشاگران تماشاخانه سنگلج برطرف شد

  مشکل پارک اتومبیل تماشاگران تماشاخانه سنگلج در خیابان بهشت با مساعدت سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری منطقه 12 و پلیس راهور این منطقه برطرف شد و امکان پارک اتومبیل های مخاطبان تماشاخانه سنگلج در خیابان بهشت فراهم شد.

پرینت

ثبت نام ورک شاپ‌ بین‌المللی بازیگری در ایتالیا تمدید شد

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در .

به دلیل استقبال هنرمندان؛ مهلت ثبت نام ورک شاپ‌ بین‌المللی بازیگری تا پایان بهمن ماه در ایتالیا تمدید شد.

 

کمپانی تئاتر باران با مدیریت و همراهی کیومرث مرادی اولین کارگاه بین‌المللی بازیگری را در کشور ایتالیا در «جشنواره میان فرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا» در سال 1395 خورشیدی و با همکاری گروه تئاتر بین‌المللی پوتلج (Teatro Polach) برگزار می‌کند.


به گزارش روابط عمومی تئاتر باران؛ کمپانی تئاتر باران با همراهی کیومرث مرادی امسال تعدادی محدود از دانشجویان و بازیگران جوان ایرانی را برای کسب تجربه و آموزش راهی این جشنواره می‌کند.

گروه بین‌المللی Teatro Polach بیش از چهل سال است که در دهکده‌ای تاریخی در نزدیکی شهر رم کار خود آغاز کرده است. این مرکز در اروپا و ایتالیا با نام intercultural laboratory of theter practices مشهور است و هر سال بیش از 10 کشور جهان را برای شرکت در جشنواره دعوت می‌کند.

لازم به ذکرست که در هر دوره از جشنواره در کنار اجرای نمایش که هر بعد از ظهر اتفاق می‌افتد این جشنواره پذیرای دانشجویان علاقه‌مند به بازیگری از سراسر دنیا خواهد بود و در طول جشنواره با دعوت از اساتید شناخته شده تئاتر، کارگاه‌هایی برگزار می‌شود.

جشنواره هر سال (21 ژوئن تا 3 جولای 2016) در دهکده کوچکی به نام فارا سابینا "fara sabine" در نزدیکی شهر رم ایتالیا برگزار می‌شود.

- شرکت در کارگاه‌های آموزشی هر روز از ساعت 8:30 صبح تا 16:30 عصر

- حضور در جلسه‌های سخنرانی کارگردانان، پژوهشگران و هنرمندان صاحب نام از ساعت 17 تا 19 بعد از ظهر

- دیدن اجرای نمایش‌های دعوت شده از کشورهای متفاوت جهان در جشنواره هر شب از ساعت 19:30 تا 21 شب

- گفتگو و تمرین پرفورمنس گروه ایران برای شب‌ پایانی جشنواره با کارگردانی کیومرث مرادی (رسم هر ساله جشنواره این است که تمامی کسانی که در این فستیوال شرکت می‌کنند در شب پایانی قطعه نمایشی را اجرا و در جای جای این دهکده اجرا کنند.)

- برگزاری کارگاه بازیگری «یوجینو باربا»

- برگزاری کارگاه «کین یوشی مارا» یکی از بهترین استادان تئاتر نو ژاپن

- برگزاری کارگاه زیر نظر یکی از گروه‌های تئاتری ایتالیا

- تماشای یکی از نمایش‌های یوجینو باربا

- دیدن نمایش‌هایی از کشورهای آلمان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، بلژیک،‌ آمریکا و لهستان از جمله برنامه‌های ویژه جشنواره محسوب می‌شود.

علاقمندان برای شرکت در این ورک شاپ می توانند برای مصاحبه و انتخاب به تئاتر باران مراجعه و یا با شماره های  66176825،66176812 تماس حاصل کنند.