اخبار هنرهای تجسمی

 • «نگاره‌هايي از كاشي‌هاي تاريخي كرمان» عنوان نمايشگاهي ست كه عصر يكشنبه 22 ارديبهشت در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش يافت.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

 •  
  بهزاد شیشه‌گران که از دغدغه‌های اجتماعی خود پوستر می‌سازد                                              
  از طراحی یک پوستر برای زنده‌یاد عبدالحمید آیتی نویسنده و پژوهشگر تازه درگذشته خبر داد.
 •  
  احسان براتی که در مجموعه عکس خود با عنوان "دیگر شهر" به عکاسی از تهران پرداخته بود از تلاش برای عکس‌ گرفتن از دیگر شهرهای کشور خبر داد.
 •  

  یعقوب امدادیان، مدیر گالری هور، درباره‌ی این نمایشگاه  گفت:                                        


 •  
  فرهاد کوهکن مبدا مجسمه‌‌سازی ایران بود/ دزدیدن مجسمه شتر از خسرو پرویز  
                     

مهسا دهقانی با عکس‌های خود به طبیعت‌ بی‌جان جان بخشید

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در .

مهسا دهقانی عکس‌های خود را از طبیعت‌های بی‌جان در گالری صدرنگ به روی دیوار برد.
 
 

 

مهسا دهقانی، هنرمند عکاس که آثارش را در گالری صدرنگ به نمایش گذاشته  گفت: در نمایشگاه "بلندای کوه به وسعت زمین" 14 اثرم که همگی سیاه و سفید و در ابعاد 40 × 40 سانتی‌متر هستند، به نمایش درآورده‌ام.

 

 

 

 

وی افزود: همواره انسان در مواجهه با طبیعت درصدد آن بوده که همزمان هم نمود بیرونی و هم روح طبیعت را کشف و بازشناسی کند و به‌واسطه آمیختگی سرشت طبیعت با هنر آن را در آفرینش‌های هنری خود به تصویر کشد.

وی افزود: انسان در تقابل با طبیعت به ذره‌ای از اجزای آن تبدیل شده و در این سیر تکاملی، طبیعت عاملی است که انسان را به سوی خویشتن و مکاشفه خود رهنمون می‌کند. رویارویی با طبیعت نوعی تضاد پنهان در ماهیت آن را آشکار می‌‌کند که سادگی در برابر پیچیدگی و میرایی در برابر استمرار از آن جمله هستند. من سعی داشته‌ام در عکس‌هایم این مورد را به تصویر بکشم.

این هنرمند عکاس در پاسخ به این که چرا به سراغ طبیعت رفته است؟ بیان کرد: از یک سو نمود و تجلی بیرونی طبیعت ما را به سوی پیچیدگی‌های موجود در خود پیش می‌برد و از سوی دیگر روح طبیعت، فراخوانی است به سوی سادگی، سکون و آرامش. همچنان که در طبیعت با استمرار پدیده‌ها، روزها، ماه‌ها، فصل‌ها و ... همراهیم و آنها را نظاره می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر حس درونی خودم به سراغ طبیعت رفته‌ام. دل‌زدگی از آدم‌ها و دنیای شلوغ اطرافم و آرامشی که در طبیعت وجود داشت مرا وادار کرد که به سراغ این سوژه بروم.

دهقانی در پایان تصریح کرد: این طبیعتی که من آن را به تصویر کشیده‌ام بکر نیست بلکه دست‌خورده است و نشان می‌دهد که حتی طبیعت‌های بی‌جانی که معمولا دور از دسترس بوده امروزه به تسخیر آدمی درآمده است.

این نمایشگاه جمعه 10 آبان ماه افتتاح شده و تا 17 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

گالری صد رنگ در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، نرسیده به حسینیه ارشاد، پلاک 37 واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر