اخبار هنرهای تجسمی

 • «نگاره‌هايي از كاشي‌هاي تاريخي كرمان» عنوان نمايشگاهي ست كه عصر يكشنبه 22 ارديبهشت در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش يافت.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

 •  
  بهزاد شیشه‌گران که از دغدغه‌های اجتماعی خود پوستر می‌سازد                                              
  از طراحی یک پوستر برای زنده‌یاد عبدالحمید آیتی نویسنده و پژوهشگر تازه درگذشته خبر داد.
 •  
  احسان براتی که در مجموعه عکس خود با عنوان "دیگر شهر" به عکاسی از تهران پرداخته بود از تلاش برای عکس‌ گرفتن از دیگر شهرهای کشور خبر داد.
 •  

  یعقوب امدادیان، مدیر گالری هور، درباره‌ی این نمایشگاه  گفت:                                        


 •  
  فرهاد کوهکن مبدا مجسمه‌‌سازی ایران بود/ دزدیدن مجسمه شتر از خسرو پرویز  
                     

فراخوان بخش پوستر و هویت بصری سی و چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر اعلام شد

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در .

فراخوان بخش پوستر و هویت بصری سی و چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر اعلام شد

امیر اسمی مدیر بخش مسابقه پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: پوستر تئاتر امضای فرهنگی گروه است. تصویری‌ست از اندیشه و نگاه گروه هنرمندانی که نمایش را خلق می‌کنند. پوستر تئاتر بخشی از هویت و تاریخ هنر هر سرزمین است و تاثیرگذار در سلیقه و فرهنگِ دیداریِ مردم‌اش. گرافیک ِ تئاتر، هویت بصری گروه را شکل می‌دهد.

 اسمی اضافه کرد: بخش پوستر سی و چهارمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر بر اساس اهمیت به هویت گروه تئاتر، با ترسیم چشم‌اندازی از دقت و تامل همه‌ هنرمندان در کیفیت آثار و مراقبت از معیارها و رشد سواد تصویری جامعه، حضور دیگری را تجربه خواهد کرد. امیدواریم هر کس به قدر همت خود، در این راه بکوشد و یاری‌مان کند.

 

بر پایه گزارش دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به حامي هنر از نمایندگان گروه‌های نمایشی (طراح، کارگردان یا تهیه‌کننده)، مدیران سالن‌های نمایشی، طراحان گرافیک و استودیوهای طراحی که آثاری منطبق با شرایط درج‌شده‌ در فراخوان دعوت بعمل می آورد با ارائه‌ آثارشان، در این برنامه هم‌کاری و مشارکت کنند.

 

این گزارش می افزاید: چهارم آذرماه ، آخرین تاریخ ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره طبق شرایط ذکر شده است و آثاری که به هر دلیل پس از تاریخ فوق به دبیرخانه جشنواره ارسال شود و یا آثاری که با مشخصات خواسته‌شده تطبیق نکند، مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. اثار می بایست به نشانی:تهران، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، شماره ۱۸، طبقه سوم    کدپستی:  1133734913  ارسال شود و شماره  تلفن: 66747969 - 66748045  و نمابر: 66747969    دبیرخانه نیز پاسخگوی سئوالات احتمالی متقاضیان در این بخش است. ضمنا شرایط کامل و فراخوان شرکت در بخش مسابقه پوستر نیز در پایگاه رسمی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به نشانی:   www.fadjrtheaterfestival.com قابل مشاهده و دریافت است.

امیر اسمی همچنین به ستاد خبری روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: نمایشگاهی از آثار انتخاب‌شده برگزارکه تاریخ و محل برگزاری آن متعاقبا اعلام می شود.  ضمنا کتاب پوسترهای منتخب به چاپ خواهد رسید و به شرکت‌کننده یا طراح هر اثر یک نسخه از کتاب هدیه داده می‌شود.. به گفته مدیر بخش مسابقه پوستر،پوسترها توسط هیات انتخاب به لحاظ کیفی برگزیده و اسامی هیات داوران که از هنرمندان شاخصی تشکیل شده آذر‌ماه امسال اعلام می شود.

ضمن اینکه هیات داوران به برجسته‌ترین آثار به ترتیب زیر جوایزی را اهدا خواهند کرد:

بخش پوستر تئاتر:

جایزه‌ی اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی

جایزه‌ی دوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی

جایزه‌ی سوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی

بخش رویدادهای تئاتر:

جایزه‌ی اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی

جایزه‌ی دوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی

جایزه‌ی سوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی

به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، گواهی شرکت در نمایشگاه تقدیم می شود واعلام نتایج داوری و اهدای جوایز در مراسمی هم‌زمان با جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر انجام می گیرد.