اخبار هنرهای تجسمی

 • «نگاره‌هايي از كاشي‌هاي تاريخي كرمان» عنوان نمايشگاهي ست كه عصر يكشنبه 22 ارديبهشت در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش يافت.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

 •  
  بهزاد شیشه‌گران که از دغدغه‌های اجتماعی خود پوستر می‌سازد                                              
  از طراحی یک پوستر برای زنده‌یاد عبدالحمید آیتی نویسنده و پژوهشگر تازه درگذشته خبر داد.
 •  
  احسان براتی که در مجموعه عکس خود با عنوان "دیگر شهر" به عکاسی از تهران پرداخته بود از تلاش برای عکس‌ گرفتن از دیگر شهرهای کشور خبر داد.
 •  

  یعقوب امدادیان، مدیر گالری هور، درباره‌ی این نمایشگاه  گفت:                                        


 •  
  فرهاد کوهکن مبدا مجسمه‌‌سازی ایران بود/ دزدیدن مجسمه شتر از خسرو پرویز  
                     

نمایشگاه هله در گالری دنا برپا خواهد شد

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در .

نمایشگاه هله در گالری دنا برپا خواهد شد

 

نمایشگاه نقاشی اسداله کشاورز با عنوان «هِله» در گالری دنا برگزار می‌شود. این نمایشگاه از 20 فروردین 95 تا 25 فروردین در گالری دنا برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسداله کشاورز این آثار را در بازه‌ی زمانی 15 ساله طراحی و اجرا کرده است. او درباره‌ی این آثار می‌گوید: «من حین کار کردن تصمیم می‌گیرم که از چه متریالی برای نقاشی‌هایم استفاده کنم. ممکن است وسط کار متریال را عوض کنم و از رنگ‌وروغن به اکریلیک برسم.»

این هنرمند در توضیح آثارش نوشته است: «عریانیِ فیگورها بیانگر ماندن با وضعیت موجود و کنار گذاشتن حجاب‌ها است؛ ماندن با ترس‌هایمان. کنار گذاشتن پوشش‌هایی که برایمان دوخته‌اند و ما نیز آن‌ها را بر تن می‌کنیم. کنار گذاشتن دانسته‌هایمان. و این نخستین قدم ‌است در جهت شناخت خویش.»

او در ادامه می‌نویسد: «آثاری که پیش رو دارید، چالشی‌ست برای درک شرطیت‌ها، ترس‌ها و روبه‌رو شدن با واقعیت آنچه هستیم. نخ و روزنامه‌ی کُلاژشده در فضای کار بیانگر آن مصائبی است که بر انسان عارض شده و از جنس خود او نیست‌. اضافه شدن این‌ها به زندگی ما توهم بُعدی دیگر را ایجاد می‌کند، بُعدی که مَجاز است و نه حقیقت‌؛ آنچه‌ که همه‌ی آن را می‌پذیریم و جزیی از وجود خود به حساب می‌آوریم، و حتی نسبت به آن‌ها تعصب پیدا کرده و آغاز به ستایش‌شان می‌کنیم.»

این نمایشگاه از روز جمعه تا پنج روز ادامه دارد. علاقه‌مندان برای بازدید این نمایشگاه می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری دنا واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک 4 مراجعه کنند.