"هفتمین جشنواره عكس ما می توانیم " فراخوان داد

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در . ارسال شده فراخوان ها و جشنواره ها

"هفتمین جشنواره عكس ما می توانیم " فراخوان داد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خانه عكاسان ایران در ادامه جشنواره های گذشته "هفتمین جشنواره عكس ما می توانیم "را با دعوت از همه هنرمندان عكاس در سراسر میهن اسلامی برگزار می كند.

 هر ساله دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی را فراهم می سازد كه آثار و بركات این انقلاب خود را در عرصه های مختلف معنوی، اخلاقی، علمی، فنی و سازندگی بخش های مختلف جامعه داخلی و تأثیر در تحولات جهانی به نمایش بگذارد.
خانه عكاسان ایران در ادامه جشنواره های گذشته كماكان تلاش دارد "هفتمین جشنواره عكس ما می توانیم" را با دعوت از همه هنرمندان عكاس در سراسر میهن اسلامی برگزار كند تا بسیاری از زیبایی های پنهان و آشكاری را كه به بركت انقلاب اسلامی و تلاش های بی دریغ مردم شكل گرفته است به ثبت برساند و در قالب نمایشگاه های متعدد و از طریق رسانه ها گفتمان  "ما می توانیم" را به یك فرهنگ عمومی تبدیل كند.
در خصوص موضوعات جشنواره بر كاركردهایی از سازندگی جامعه كه نمادی از پیوند اخلاق، معنویت با اراده و تلاش برای برپایی تمدن اسلامی دارد تاكید شده است. گرچه در اكثر موارد بناها و تأسیسات عظیم نشان از تلاش مجموعه ای وسیع از زحمات هموطنان را در بر دارد. لیكن گاهی نوآوری و تلاش به ظاهر كوچك فردی، بستری بزرگ را برای سازندگی كشور می گشاید.
همچنین عكس‌هایی مد نظر برگزار كننده است كه نشانه‌هایی از زندگی، امید، تلاش فردی و جمعی، همكاری و تعاون در پیشرفت های تكنولوژی، صنعتی و معنوی اخلاقی و مادی یا هر كدام از این موارد به گونه ای در آن متمایز باشد. این عكس‌ها با شاخصه موضوع طرح شده می تواند در حوزه های گوناگون عكاسی تهیه شده باشد.
در آیین نامه این جشنواره آمده است كه شركت همه افراد در این جشنواره آزاد است و هر شخصی می‌تواند حداكثر 10 اثر برای شركت در جشنواره ارسال كند.
همچنین فایل عكسها بایدبا نام فامیل شركت كننده به حروف انگلیسی و شماره و ردیف 01 تا 10 نامگذاری شود (مثال  Amini01_Amini02 ).
ارسال اثر توسط عكاس و شركت در جشنواره به منزله اعلام مالكیت معنوی عكس‌ها ست. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شركت كننده است.

شركت كنندگان باید توجه داشته باشند عكس‌هایی كه بر خلاف آیین نامه باشند و نیز عكس‌هایی كه فاقد اطلاعات خواسته شده درباره عكاس ارسال شوند در جشنواره شركت داده نخواهد شد.
لازم به ذكر است ارسال اثر و شركت در جشنواره به منزله پذیرش آیین نامه جشنواره است. تصمیم دربارة مسایل پیش‌بینی نشده در این آیین نامه بر عهده شورای برگزاری است و به اطلاع عموم خواهد رسید.
گفتنی است آخرین مهلت ارسال آثار تا 10بهمن ماه سال جاری است. آثار توسط هیأت انتخاب محمد ستاری،رسول اولیاءزاده، علیرضا كریمی صارمی، افشین بختیار، بیژن بنی احمد مورد داوری قرار خواهند گرفت
مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز به برگزیدگان این جشنواره در اسفند ماه سال جاری صورت خواهد گرفت.  
همچنین به نفر اول  20/000/000ریال، به نفر دوم: 15/000/000ریال و به نفر سوم: 10/000/000ریال اهدا خواهد شد

شایان ذكر است علاقمندان برای شركت در این جشنواره می توانند برای ثبت نام و كسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی مركز محافل و جشنواره ها به آدرس www.artfest.ir مراجعه فرمایند.