آیین تقدیر از برگزیدگان فراخوان طراحی لوگوی حامی هنر در فرهنگ سرای رسانه برگزار شد

نوشته شده توسط Ï│Ï▒ ϻϿ┘èÏ▒ در . ارسال شده اخبار ویژه

   اين مراسم بااجراي شهريار شاکري آغاز شد.                                                                  

 شاکري در ابتداي سخنانش ضمن خير مقدم به حاضران با اشاره به 655 اثر ارسال شده از نقاط مختلف کشور به دبيرخانه حامي هنر بر حمايت از هنر و هنرمندان و بستر سازي براي شکوفايي استعدادهاي جوان تاکيد کرد و پس از آن کليپي از فعاليت هاي حامي هنر پخش شد.
                                                                                                              

 به گزارش روابط عمومی حامی هنر در  اين جا شاکري از اميرفراز ،مدير مسئول حامي هنر دعوت کرد تا به عنوان نخستين سخنران در جايگاه حاضر شود .

 

 

 

 

 

 


فراز نيز ضمن خوشامد گويي به مدعوين و مهمانان حاضر در فرهنگ سراي رسانه شرح مختصري از برنامه هاي حامي هنر را ارائه کرد. که اهم آن ها عبارتند از نخستين جشنواره حامي هنر در هفت شاخه هنري که بزودي اطلاع رساني خواهد شد،احداث شبکه اجتماعي هنرمندان در سال جاري،برپايي گالري هاي برخط(آن لاين) در درگاه حامي هنر براي توسعه همه جانبه هنرهاي تجسمي،برگزاري کارگاه ها و مستر کلاس هاي آموزشي و تجربي در سراسر کشور و اجرايي کردن تورهاي تخصصي هنري به صورت سراسري که چند سالي است به دلايل عديده متوقف مانده است.

                             

                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 


وي در ادامه ابراز اميدواري کرد که علي رغم کمبودها و کاستي ها با هدايت و جهت دهي استعدادها و نيروهاي بالقوه موجود مي توان کارهاي بزرگي را به ثمر رساند و نبايد تنها منتظر ديگران نشست تا به کمک هنر اين سرزمين بيايند بلکه هر کسي در هر گوشه اي مي تواند با هر خدمتي که توان انجامش را دارد حامي هنر باشد.

اميرفراز برگزار کننده فراخوان حامي هنر در پايان سخنانش گفت: تلاش ما بر اين است تا دلالي هنري را در کشور سامان دهي و بازاريابي هنري را بر اساس علوم و فنون روز دنيا در کشور پياده سازي کنيم.
شاکري پس از سخنان فراز با انتقاد از بازار هنر ايران و دلالي هاي غير منصفانه رايج در آن از مهندس حميد سپيدنام ( عضو انجمن وب مارکتينگ اروپا) دعوت کرد تا پيرامون هنر و اينترنت سخنراني کند.

         

                                   

 

 

مهندس سپيدنام که همان چهره آشنا و دوست داشتني مستر تستر است با تشويق حاضران سخنان خود را اين چنين شروع کرد:
در فضاي برندينگ بايد پيش از هر چيز رفتار صادقانه داشت و براي مخاطب شفاف سازي کرد.

 

 

 

 

براي مثال طي دو سال گذشته
براي برند شدن مستر تستر حداقل سي صدميليون تومان هزينه شده است و هر شب در يک رستوران مستر تستر غذاهاي معروف آن جا را سنجش کرده است بدون اين که ريالي دريافت کند و گزارش خوب يا بد بودن رستوران ها را صادقانه و بدون کم و کاستي در روزنامه آسيا منعکس کرده است حال در فضاي هنر ايران کمتر کسي به مباحثي چون برندسازي هنري و هنر آن لاين به صورت گسترده پرداخته است در صورتي که کشور ما با اين همه کاربر اينترنتي و افراد شاغل در اين عرصه از بضاعت بالايي براي فعاليت هاي هنري برخوردار است که اميد داريم حامي هنر بتواند کمبودهاي توليد و عرضه موجود را به فرصت تبديل نمايد.
در ادامه مراسم کليپ ديگري از خدمات حامي هنر پخش شد و بلافاصله مجري مراسم از محمود محمد کريمي(دانشجوي دکتراي اقتصاد و خواننده و نوازنده رديف آوازي)تقاضا کرد تا به ايراد سخنانشان بپردازند.

                                                                                                                                                                                 

     


محمود محمد کريمي در آغاز فرهنگ و هنر را بستر و زير بناي توسعه دانست که مي تواند موجبات رشد و بالندگي ساير حوزه هاي توسعه را فراهم آورد و توفيق آن را تضمين کند.

 

 

 

 

وي عنوان کرد در صنعت فرهنگي، اقتصاد و منفعت طلبي است که فرهنگ را جهت مي دهد بنابراين بايد با تبيين و بررسي آثار مخرب و زيانبار صنعت فرهنگي ،توليدات فرهنگي را در مسير درستش هدايت کرد.محمد کريمي در ادامه با بررسي واژه بيماري هزينه در صنعت فرهنگي و اقتصاد هنر گفت:هنرمند نياز به حمايت هاي قابل توجهي دارد و دستمزد هنرمند بايستي با رشد جمعيت افزايش يابد چراکه در اقتصاد،بهره وري عمومي پيرو رشد جمعيت است.
محمد کريمي در تکميل صحبت هاي خود پيرامون اقتصاد هنر گفت: در ايران برخي از موسسات مالي مانند بانک ها و شرکت هاي بيمه نرخ برگشت 2.5 در صدي را براي سرمايه هاي مالي در نظر مي گيرند در حالي که در اروپا با توجه به اين نکته که کارها ي هنري و فرهنگي معاف از پرداخت ماليات هستند نرخ برگشت سرمايه 2.7 درصد تعيين شده و همين باعث رونق کارهاي هنري و گرايش سرمايه گذاران به توليد هنري شده است.
با پايان سخنان محمد کريمي اسلايدي از لوگوهاي برگزيده پخش شد و سپس شاکري از مديرمسئول حامي هنر  خواست به روي جايگاه بيايد و به او کمک کند تا آيين اختتاميه فراخوان را اجرا کنند بنابراين اميرفراز در جايگاه حاضر شد و از خانم نسرين نوشفر به نمايندگي از هيات داوران،آقاي سيد داود اطيابي(کارگردان-تهيه کننده)،حسن علي کرمي(دبير خانه سينماي دانشگاهي ايران)، حميد سپيدنام،محمود محمد کريمي و بيژن افشار(بازيگر) دعوت کرد تا براي اهداي جوايز در جايگاه حاضر شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


اميرفراز بي درنگ نام هاي  نه نفر از ده برگزيده فراخوان حامي هنر را بدين شرح قرائت کرد: 
زهراشيرنژاد،مهردادقرباني،نويدرحماني،مجيدسکندري مقدم،علي طالبي،سميه حاجي مقصود،حميدرضااعتصامي فر،
محمدحسين کلهر،علي زيبايي
که افراد حاضر در جمع با تشويق حضار به روي جايگاه آمدند و تقديرنامه هاي خود را دريافت کردند.

 

 

 

سرانجام شهريار شاکري مجري مراسم نام برگزيده اصلي فراخوان طراحي لوگوي پايگاه خبري حامي هنر را اعلام کرد:

 

 

 

 


جواد بديعي از اصفهان، وي نيز با تشويق جمعيت در  جايگاه حاضر شد و جايزه ده ميليون ريالي تعيين شده را با امضاي سند لوگو دريافت کرد.

در پایان از برگزیدگانی که در این مراسم حضور نداشتند درخواست شد تا برای دریافت تقدیرنامه های خود با حامی هنر تماس بگیرند.